Polscy przedsiębiorcy coraz chętniej stawiają na coworking

Rośnie zainteresowanie coworkingiem. Już blisko 2 mln osób na świecie korzysta ze wspólnych przestrzeni biurowych. To coraz silniejszy trend, wyraźnie zauważalny także w Polsce. Oszczędności, networking, wsparcie biznesowe, szkolenia oraz innowacyjne środowisko – to tylko niektóre z zalet coworkingu, na które zwracają uwagę przedsiębiorcy – w tym polskie startupy. Coworki powstają w kolejnych miastach, tym samym dynamicznie rośnie powierzchnia innowacyjnych przestrzeni.

W 2018 roku na świecie było 1,7 mln osób korzystających z coworków, a liczba miejsc coworkingowych w ubiegłym roku wyniosła 19 tys. – tak wynika z badań Global Coworking Survey.

– W Polsce obserwujemy coraz większe zainteresowanie wspólnymi przestrzeniami do pracy, tak jak to obserwujemy w krajach Europy Zachodniej. Coworking doceniają liczne startupy oraz mikro przedsiębiorcy, którzy coraz chętniej decydują się na prace właśnie w takich przestrzeniach. Coworki łączą w jedno: nowocześnie zaprojektowane biura, centrum biznesowe oraz miejsce do relaksu i strefę kafeteryjną – dzięki temu spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów. W takich przestrzeniach odbywają się liczne wydarzenia biznesowe, które ułatwiają znalezienie nie tylko potencjalnych kontrahentów, ale także inwestorów. Do zalet coworkingu coraz chętniej przekonują się nie tylko początkujący przedsiębiorcy, mikroprzedsiębiorcy czy freelancerzy, ale też firmy z sektora MŚP i korporacje – komentuje Michał Jeziorski, Prezes Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości Twój StartUp, największego inkubatora przedsiębiorczości w Europie Środkowo Wschodniej.

Kolejne miasta stawiają na coworking

Rośnie liczba przedsiębiorców korzystających z coworkingu, a prognozy na 2019 r. są równie optymistyczne. Do najnowocześniejszej sieci Biznes Zone dołączył Wrocław.

Biznes Zone Wrocław to najnowszy oddział ogólnopolskiej sieci biur serwisowanych i coworkingów, gromadzących przedsiębiorców w nowoczesnych, sprzyjających współpracy i networkingowi przestrzeniach biurowych.

Powierzchnia Biznes Zone we Wrocławiu powstała na wyraźnie zapotrzebowanie przedsiębiorców. Podczas naszej współpracy z wrocławskimi startupami, bardzo często spotykaliśmy się z informacjami, że pomimo wciąż rozrastającego się rynku nieruchomości, trudno jest znaleźć idealną przestrzeń do prowadzenia i rozwoju swojej firmy. Sieć Biznes Zone pomaga rozwijać się przedsiębiorcom poprzez szereg szkoleń i spotkań branżowych.  Nasza społeczność może rozwijać się nie tylko lokalnie, ale również krajowo, a nawet globalnie – to dzięki dostępowi do naszych biur w innych lokalizacjach, które pomagają dobrze zaprezentować się przed klientem – komentuje Bartosz Przesłański, Dyrektor Regionu Zachodniego Fundacji Twój StartUp.

Biznes Zone Wrocław oferuje designerskie biura, nowoczesne sale konferencyjne, elastyczne umowy, wsparcie biznesowe, a nawet dostęp do sali kinowej. Cenimy nowoczesne rozwiązania i rozumiemy, że każdy biznes ma swoje potrzeby. Cieszymy się, że możemy zaistnieć na biznesowej mapie Wrocławia, wzbogacając ją o 1700 m2 przestrzeni otwartej na przedsiębiorczość i innowacyjne idee. Po Łodzi i Wrocławiu, nasze nowoczesne przestrzenie dla przedsiębiorców powstają także w Krakowie, Częstochowie i Kijowie.

Biznes Zone Wrocław znajduje się w biurowcu Diamentum Office przy ul. Robotniczej 42a.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *