Rekordowe zainteresowanie Profilem Zaufanym

Profil Zaufany pozwala na załatwienie wielu urzędowych obowiązków bez konieczności wychodzenia z domu. W ostatnich dniach dynamicznie wzrosła liczba osób, które zdecydowało się na założenie Profilu Zaufanego, który umożliwia m.in. dostęp do wypełnionego przez administrację skarbową zeznania podatkowego za ubiegły rok.

Jak informuje Business Insider Polska, od udostępnienia usługi Twój e-PIT wzrosła liczba Profili Zaufanych, umożliwiających załatwianie spraw urzędowych przez internet. Według informacji przekazanych przez Ministerstwo Cyfryzacji, tylko w ciągu czterech dni, założono ich ponad 90 tys.

Tylko w pierwszym dniu możliwości zalogowania się do Portalu Podatkowego (piątek, 15 lutego), Profil Zaufany założyło blisko 32 tys. osób, w weekend ponad 33 tys. osób, a w poniedziałek (18 lutego) kolejnych 26 tys. osób.

Profil Zaufany przydaje się. Wie o tym coraz więcej osób. A my pracujemy nad tym, by przygotować dla nich coraz więcej e-usług, do których kluczem dostępu jest właśnie Profil Zaufany. Polacy, m.in. dzięki pismu ogólnemu, już dziś większość urzędowych spraw mogą załatwić przez internet – mówi Marek Zagórski, minister cyfryzacji, cytowany w komunikacie resortu.

Profil Zaufany – w czym pomaga?

* złożenie wniosku o wydanie dowodu osobistego
* rejestracja narodzin dziecka
* sprawdzenie liczby punktów karnych
* wniosek o rejestrację działalności gospodarczej
* uzyskanie karty EKUZ
* dostęp do e-PIT za 2018 rok

Zakładanie Profilu Zaufanego

1. Możliwość założenia Profilu Zaufanego oferują niektóre banki w ramach bankowości elektronicznej:
PKO BP, Santander, Banku Pekao, mBanku, ING Banku Śląskim, Millennium Banku, T-Mobile Usługi Bankowe lub pocztowej platformie Envelo.
2. Drugi sposób to założenie Profilu Zaufanego przez internet i potwierdzenie tożsamości w jednym z punktów potwierdzających (np. w ZUS, urzędzie skarbowym czy na poczcie)

Źródło: Business Insider Polska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *