sobota, 23 Styczeń, 2021
No Result
View All Result
NAPISZ DO NAS
Twój Biznes
6 °c
Warsaw
  • #PokażStartUp
  • NAJNOWSZE
  • EVENTY
  • LUDZIE
  • LIFESTYLE
  • BIZNES
  • TECH
  • #PokażStartUp
  • NAJNOWSZE
  • EVENTY
  • LUDZIE
  • LIFESTYLE
  • BIZNES
  • TECH
No Result
View All Result
Twój Biznes
No Result
View All Result
Home EVENTY

Znamy finałową dziesiątkę startupów, które mają szansę zmienić świat – konkurs SingularityU Poland Global Impact Challenge

by Redakcja
19 listopada 2019
in EVENTY
Znamy finałową dziesiątkę startupów, które mają szansę zmienić świat – konkurs SingularityU Poland Global Impact Challenge
0
SHARES
233
VIEWS
Share on FacebookShare on Twitter

Rehabilitacja sterowana oddechem, długowieczność, innowacje w leczeniu autyzmu, automatyczne sortowanie śmieci, świadome wykorzystanie zasobów wody – projekty drugiej polskiej edycji Global Impact Challenge po raz kolejny nie zawiodły. Ze wszystkich zgłoszeń jakie napłynęły przez ostatnie dwa miesiące do Digital University, także z innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej, wspólnie z Singularity University zostały wybrane te, które mają największą szansę zmienić świat w ciągu dekady.

“Po raz kolejny jesteśmy pod wrażeniem poziomu pomysłów zgłoszonych do aktualnej edycji Global Impact Challenge, zwłaszcza że w tym roku przepisy regulaminowe były bardziej restrykcyjne. Polacy po raz kolejny udowadniają, że ich innowacyjny zmysł, a tym samym pozycja na polu międzynarodowych konkursów jest niezachwiana. Wysłane do Doliny Krzemowej projekty zostały docenione przez przedstawicieli Singularity University – najważniejszego innowacyjnego think-tanka na świecie. Zadbamy o to, aby ich potencjał został optymalnie wykorzystany przez świat biznesu i nauki”. Jowita Michalska, założycielka Fundacji Digital University, organizatora konkursu

W najbliższych dniach finałowa dziesiątka dopracowywała swoje pomysły i prezentacje w ramach warsztatu z dedykowanymi mentorami, natomiast Finał Global Impact Challenge odbędzie się 7 października w Google for Startups w Warszawie. Wydarzenie jest bezpłatne, obowiązują zapisy, liczba miejsc jest ograniczona. Uczestników konkursu ocenia jury: Jarosław Sroka – Członek Zarządu KI One, Sarah McCullough, Program Director, Global Startup Program at SU Ventures, Marcin Kurczab, Dyrektor ds. Innowacji w PZU, Maciej Noga – HRTech Investor, Co-Founder of Grupa Pracuj, SHRM Member, Supreet Singh Manchanda – Managing Director of Raiven Capital. Na zwycięzcę czekają nieprawdopodobne nagrody: zaproszenie do programu inkubacyjnego w Dolinie Krzemowej, zaproszenie do trzeciej edycji InCredibles Sebastiana Kulczyka, ale przede wszystkim wejście do globalnej sieci kontaktów, które mogą przyspieszyć ich rozwój firmy w skali globalnej.

Pełna lista finalistów Global Impact Challenge:

Unicorn VR World Jakuba Krefta
http://unicornvr.world/

Projekt rozwijający bezpieczną i osobistą przestrzeń w wirtualnej rzeczywistości, pomagający dzieciom z zaburzeniami autyzmu rozwijać ich umiejętności społeczne. Połączenie okularów VR z sensorami EEG umożliwia teleportację do wirtualnej bezpiecznej rzeczywistości. W tle Big Data i Machine Learning, które pomagają zrozumieć, czym jest autyzm i jak go przezwyciężać.

Neuroplay Anny Werońskiej
www.neuroplay.pl

Medyczne urządzenie treningowe, wspierające umiejętności poznawcze osób starszych. Jest to długoterminowa forma ćwiczeń mózgu, usprawniająca pamięć czy koncentrację, która u pacjentów z łagodnymi zaburzeniami poznawczymi (MCI) lub demencją może stanowić nawet formę rehabilitacji, poprawiającą umiejętności poznawcze lub opóźniającą negatywne objawy choroby.

Parkey Pawła Postupalskiego
http://parkey.io

Platforma B2B czyli “inteligentny parking dla inteligentnych firm” umożliwia bardziej efektywne wykorzystanie firmowych miejsc parkingowych. Autor chce codziennie przenosić ponad 40 tys. samochodów z ulic dużych polskich miast do niewykorzystanych firmowych miejsc parkingowych, z trwałym wpływem na regulację transportu i ekologię na obszarach miejskich.

RemmedVR Macieja Szurka
https://remmed.vision/

Misją Remmeda jest wyrównywanie szans rozwojowych dzieci z zaburzeniami widzenia. Rozwiązanie RemmedVR umożliwia lekarzom obiektywny pomiar postępów i zwiększenie efektywności terapii wzroku, a jednocześnie zapewnia terapeucie potężne narzędzia – wciągające gry w wirtualnej rzeczywistości zmieniające terapię młodych pacjentów w łatwą i przyjemną.

GlukanMed czyli plastry na czerniaka Zuzanny Przekop
https://www.linkedin.com/in/zuzanna-przekop-63a60268/

GlukanMed – firma Zuzanny – opracowuje innowacyjną terapię wspomagającą leczenie czerniaka złośliwego, aby pomóc osobom z tą chorobą skrócić czas oczekiwania na wycięcie i zwiększyć skuteczność terapii plastrami z substancją czynną beta-glukanem 1,3–1,4 (z owsa ). Formuła plastra zapewnia długotrwałe narażenie substancji czynnej na podejrzane zmiany. Metoda nieinwazyjna, bezbolesna i łatwa w użyciu.

Sipup Aivarsa Lipenitisa
https://www.f6s.com/sipup

Sieć stacji uzupełniania wody pitnej, rozmieszczonej w najbardziej rozwiniętych i najbardziej ruchliwych lokalizacjach na świecie, obniżająca produkcję odpadów z tworzyw sztucznych i ułatwiająca sposób dostarczania wody pitnej ludziom.

TecraCoin Przemysława Kadry
https://tecracoin.io/

Platforma inwestycyjna oparta na blockchainie, tokenizująca prawa własności intelektualnej i projekty z zakresu zaawansowanych technologii. TecraCoin jest jedną z niewielu kryptowalut opartych na PoW, za którymi istnieje realna działalność – m.in. planowane wdrożenie fabryk grafenu i rozwój technologii grafenu oraz technologii medycznych w przyszłości.

Respmedical Piotra Kozłowskiego czyli gry sterowane oddechem www.breatherone.com

Firma Piotra Kozłowskiego tworzy oparte na grach urządzenie do rehabilitacji oddechowej – Breather ONE – które ma pomóc chorującym na astmę i POChP – poprawić proces leczenia i jakość życia, a w przypadku dzieci z astmą, aby umożliwić całkowite wyleczenie.

Postać z gry jest poruszana dzięki ruchom oddechowym pacjenta, a zadania jakie wykonuje w grze sprawiają, że zaczyna oddychać we właściwy (zgodny z danym ćwiczeniem) sposób. Breather ONE ma wiele zastosowań – może być również używany jako urządzenie treningowe przez sportowców, śpiewaków oraz w każdym innym zawodzie, w którym prawidłowe techniki oddychania są niezbędne i przekładają się na zwiększenie wydajności.

eDrop Jakuba Świerka
http://edrop.io

eDrop został stworzony, aby pomóc ludziom na całym świecie stać się racjonalnymi w użytkowaniu wody. Jest to pierwszy gadżet, który edukuje i motywuje do oszczędzania wody, a tym samym do oszczędzania pieniędzy i środowiska.

WAAM  Artura Czachora, Magdaleny Bogackiej, Wojciecha Litwina i Andrzeja Korczyńskiego
http://www.waam-machines.com

Pierwszy polski innowacyjny sorter automatyczny do odpadów z aplikacją, która przenosi do świata wirtualnego i łączy gospodarkę odpadami ze światem rozrywki. Urządzenie WAAM łączy w sobie funkcje sortera, urządzenia multimedialnego oraz konsoli do gier, w której wrzucane odpady stanowią walutę. Sortowanie połączone jest z grą, w której dzieci będą mogły hodować „potwora” za wrzucane do WAAM odpady. Stworzona aplikacja pozwala na zbieranie punktów, a następnie przekazywanie ich na cele charytatywne lub zakup np. ebooka lub nawet biletów do komunikacji miejskiej, w zależności od pozyskanych klientów i ich możliwości.

Strategicznym partnerem konkursu jest Sebastian Kulczyk, międzynarodowy inwestor, absolwent Singularity University, prezes Kulczyk Investments i twórca Manta Ray Ventures, globalnego funduszu venture capital, inwestującego w innowacyjne firmy z sektora nowych technologii.

Link do rejestracji na wydarzenie: https://digitaluniversity.pl/global-impact-challenge-conference/

SingularityU Poland GLOBAL IMPACT CHALLENGE

7 października 2019

Miejsce: Google for Startups, Plac Konesera 10, Warszawa

Strona konkursu: www.su.org/gic/poland-2019/

www.digitaluniversity.pl

Digital University – organizacja, której nadrzędnym celem jest edukacja w zakresie innowacji i nowych technologii. Rozwija zdolności innowacyjne w organizacjach i wspiera rozwój umiejętności i kompetencji cyfrowych zgodnie z najnowszymi światowymi trendami technologicznymi.

Singularity University – inkubator biznesowy, który poprzez edukację i innowacyjne platformy przygotowuje najzdolniejszych światowych liderów do sprostania globalnym wyzwaniom dzisiejszego świata i pozwala zbudować lepszą przyszłość dla wszystkich.

Sebastian Kulczyk – lider młodego pokolenia polskich przedsiębiorców. Międzynarodowy inwestor. Jego pasją są projekty społecznie zaangażowane z obszaru szeroko pojętych nowych technologii, w szczególności z zakresu zdrowia, edukacji i infrastruktury przyszłości. Od 2013 roku zarządza międzynarodową firmą rodzinną, która łączy najwyższe standardy zarządzania biznesowego ze skuteczną działalnością dobroczynną w wymiarze globalnym.

InCredibles– wszechstronny, szyty na miarę program akceleracyjno-mentoringowy zainicjowany przez Sebastiana Kulczyka w 2017 roku, wspierający młode polskie firmy z obszaru nowych technologii.

Redakcja

Redakcja

Rekomendowane

Czy zarabiasz więcej od żebraka

Czy zarabiasz więcej od żebraka?

2 lata ago
Europejczycy wciąż niechętnie płacą metodami cyfrowymi

Ważne zmiany w ewidencjonowaniu

2 lata ago

Popularne

    Sprawdź nas na

    Nasze projekty:

    2020 © Twój Biznes, All rights reserved.

    • Kontakt
    • O nas
    • NAJNOWSZE
    • BIZNES
    • TECH
    • LIFESTYLE
    • LUDZIE
    No Result
    View All Result
    • NAJNOWSZE
    • BIZNES
    • TECH
    • LUDZIE
    • LIFESTYLE
    • #PokażStartUp

    © 2019 Twój Biznes

    Login to your account below

    Forgotten Password?

    Fill the forms bellow to register

    All fields are required. Log In

    Retrieve your password

    Please enter your username or email address to reset your password.

    Log In
    Tu dowiesz się, dlaczego nasze ciastka są takie dobre. Zobacz skład Zjedz ciastko